We are one logo

Youtube’dan online film festivali: “We Are One”

YouTube "We Are One" (Biz Biriz) adlı küresel bir film festivali duyurdu. Ücretsiz çevrimiçi festival, YouTube'da 29 Mayıs'ta başlayacak ve 7 Haziran'a kadar devam edecek.
YouTube "We Are One" (Biz Biriz) adlı küresel bir film festivali duyurdu. Ücretsiz çevrimiçi festival, YouTube'da 29 Mayıs'ta başlayacak ve 7 Haziran'a kadar devam edecek.

Korona virüs salgını devam ederken, YouTube “We Are One” (Biz Biriz) adlı küresel bir film festivali duyurdu. Ücretsiz çevrimiçi festival, YouTube’da 29 Mayıs’ta başlayacak ve 7 Haziran’a kadar devam edecek.

Festivalde dünyanın en ünlü film festivallerinden yirmisinin içeriklerine yer verilecek. Berlin Uluslararası Film Festivali, Cannes Film Festivali, Sundance Film Festivali, Toronto Uluslararası Film Festivali, Tokyo Uluslararası Film Festivali, Tribeca Film Festivali, Kudüs Film Festivali ve Venedik Film Festivali’nden eserler sunulacak. Dijital festivalde filmler, kısa filmler, belgeseller, komediler, müzik ve söyleşiler yer alacak. Festivalin YouTube sayfasında etkinliklerin tamamı kısa bir süre sonra yayınlanacak.

YouTube’un yöneticilerinden Robert Kyncl, “şu anda evlerinde kalan insanların en eşsiz ve ilham verici yönlerinden biri de, bir araya gelip bir etkinliği bir arada yaşama yeteneğimizdir ve Biz Biriz: We are One Küresel Film Festivali tam da budur.” açıklamasında bulundu.

We are One Film festivalinde elde edilen gelir Dünya Sağlık Örgütü COVID-19 Dayanışma Fonu’na aktarılacak.

Festivalin organizatörü Tribeca Film Festivali kurucu ortağı ve CEO’su Jane Rosenthal, “Filmlerin insanlara ilham vermek ve onları birleştirmek için benzersiz ve güçlü bir etkisi var. Şu anda tüm dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var” dedi.