EISA 2015-2016 Ödülleri

Eisa+logo-300x214 EISA (European Imaging and Sound Association) 1982 yılında Avrupa ülkelerinde basılan çeşitli teknoloji dergileri editörlerinin yılın fotograf makinesini seçmek için bir araya gelmesi ile ortaya çıkmıştır.

Sonraki yıllarda ses ve görüntü dallarında yeni değerlendirme branşları eklenmiştir. 2002 yılından beri mobil teknolojiler dalında da değerlendirmeler yapılmaktadır.

2005 yılından beri çevresel duyarlılığı teşvik etmek amacı ile Yeşil Teknolojiler ödülü verilmektedir.

EISA ödülleri, özellikle teknoloji ürünlerini yakından takip edenler için en önemli referans kaynaklarından biri haline gelmiştir.

Ve şimdi 2015-2016 ödülleri.

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Hoparlörü

Bowers & Wilkins CM6 S2

avtech awards 2014 bw cm6 s2

Hoparlörün en büyük özelliği aluminyumdan mamul tiz çıkış kanalının hoparlörün üzerine ayrı şekilde monte edilmiş olması. Bunun amacı sadece farklı bir görüntü sağlamak değil, aynı zamanda daha doğal sesler elde etmek. Hoparlörün 3 farklı renk seçeneği mevcut.

Hafif ama sağlam kevlar gövdeye sahip ikili hoparlör setinin teknik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılı Kablosuz Ses Sistemi

Denon HEOS

 

Radioactive-Electronics-Denon-HEOS

 

Evinizdeki elektronik sistemler çoğunlukla mecburiyetten bir arada durmak zorundadırlar. Televizyonunuz ve ona bağlı ses sisteminin yerleşimi için çok alternatifiniz  yoktur. Bunların bir arada olmasından ötürü oluşan kablo karmaşası zaman zaman içinden çıkılmaz hallere ulaşır.

Çok şükür artık cihazlar birbiri ile kablosuz iletişime geçmeye başladılar.

HEOS hoparlör sisteminin 1,3,5, ve 7 isimli elemanları var. Bunları ihtiyacınıza göre evinizin odalarına ayrı ayrı yerleştirebiliyorsunuz. Hoparlörler birbiri ile HEOS Link ile haberleşiyorlar ve HEOS Amp ile tercih ettiğiniz sesi çalıyorlar.

HEOS HomeCinema isimli hoparlör, film izlerken kullanılabilecek mükemmel bir sound bar. Tüm sistemi cep telefonunuza yükleyeceğiniz HEOS App ile (Android ve IOS için mevcut) uygulama ile kumanda edebiliyorsunuz.

Sistem ile ilgili teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Üst Seviye Hoparlörü

Focal Sopra Nº2

 

focal-sopra-n-2

Focal, ses sistemi konusunda bilgisi olanların yakından tanıdığı önemli bir Fransız üretici. Firma yaklaşık 20 yıldır kulaklıktan,ev sinema sistemlerine kadar ses elektroniği konusunda çeşitli ürünler sunuyor.

Sopra isimli sistem, Electra ve Utopia isimli sistemlerin arasında kendine yer bulmuş.

Ahşap gövde olarak tasarlanan 3 çıkışlı sistem tamamen elde üretiliyor ve fiyatı “iki hoparlöre bu kadar para verilir mi” diyenler için oldukça yüksek. EUR.6.000 civarında.

 

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Amfisi

Hegel H160

 

hegel-h160-kulmasta-8678

Sade bir tasarıma sahip olan amfi, hem dijital hem de analog kaynaklar için 150 watlık bir ses çıkışı sağlıyor.

Koaxial ve optik girişlerin yanı sıra USB ve network bağlantısı ile cihaza bağlantı sağlayabiliyorsunuz.

Cihaz aynı zamanda Apple firmasının AirPlay uygulaması ile de uyumlu. Bitmedi; kablosuz bir çok kulaklığa da bağlanabiliyor.

Evinizde vazgeçemediğiniz eski müzik sistemleri var ama yeni teknolojilerden de uzak duramıyorsanız Hegel H160 sizin için en doğru seçimlerden biri.

Diğer teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılı Ağa Bağlı Medya Oynatıcısı

Marantz NA8005

 

Marantz_NA8005_Ağınıza bağlı olan bilgisayarınızdaki, harici disklerinizdeki, ağ sürünüzdeki tüm müziklerin yanı sıra, internet radyoları ve Spotify hesabınızdan istediğiniz müzikleri çalabilen bu cihaz DAC (digital to analog converter) özelliğine sahip.

Koaksiyal ve optik girişleri yanı sıra USB girişi de olan cihazı bilgisayara bağladığınızda ses kartı görevi görüyor. 192 kHz/24 bit’e kadar çıkabilen Marantz NA8005 ile kayıpsız ses formatları FLAC  ve DSD’yi de destekliyor. Düşük kalitede kaydedilmiş AAC veya MP3 dosyalarının ses kalitesini artırıyor.

iDevice ve iTunes hesaplarınızı kullanarak AirPlay bağlantısı sağlayabildiğiniz cihazın iPod bağlantı girişi de bulunuyor.

Son olarak Android ve IOS versiyonları bulunan Marantz Remote App ile mobil cihazlarınız üzerinden kumanda edebiliyorsunuz.

 

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Üst Seviye Amfisi

Mark Levinson Nº585

ml585Mark Levinson markası Harman Group tarafından lüks ses sistemleri yaratmak amacı ile 1972 yılında kurulmuş bir firmadır.

Yaklaşık 33 kilogramlık bu dev cihazın (en 43cm, boy 51 cm ve yükseklik 17,5 cm) bağlanmadığı kaynak yok.

200 Wata kadar ses çıkışı sağlayan ML No.585, kusursuz bir ses deneyimi sunarken yaklaşık 12.000 USD fiyatı ile çoğu insanın sadece göz zevkine hitap ediyor.

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Kompakt Müzik Seti

Naim Mu-so

naim muso

 

Naim, İngiliz otomobil yarışçısı Julian Vereker tarafından 1969 kurulmuş bir firmadır. Yarış dışı zamanının çoğunu müzik dinlemeye  ayıran Vereker, kendi başına edindiği bilgilerle mükemmel amfi ve hoparlörler üretmeye başlamıştır.

Firmanın kablosuz ilk ürünü olan ve aluminyum bir kutu içerisindeki sistemi üzerinde yer alan dokunmatik tekerlek ile kumanda edebildiğiniz gibi ayrıca bir uzaktan kumandaya sahip.

Her biri 75 watlık 6 hoparlörü olan Mu-so ile toplam 450 watlık bir sese ulaşabiliyorsunuz.

PC ve Mac ile bağlantı kurabilen cihaz, aynı zamanda AirPlay,Bluetooth, internet radyosu, USB bağlantılarını desteklerken Spotify sitesi ile de bağlantılı çalışabilmektedir.

Pek çok yeni cihazda olduğu gibi Naim’in de Android ve IOS uyumlu uygulaması mevcut.

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın USB DAC/Kulaklık Amfisi 

OPPO HA-2 

Oppo-HA-2-top-and-bottom-1940x1236Amerika’da Silikon Vadisi’nde kurulu OPPO firmasının ürünleri arasında blue ray oynatıcılar ve kulaklıklar da yer almaktadır.

HA-2 kodlu ürünleri ile cep telefonları ve mobil cihazlarda çalınan müziği kullanıcıya daha kaliteli biçimde iletmeyi hedeflemişler. Yani ev dışında iseniz evinizdeki ses sistemi kadar kaliteli sesi OPPO HA-2 ile alabiliyorsunuz.

Gerçek deri kaplı aluminyum gövdeye sahip OPPO HA-2 AB sınıfı çıkış sağlarken 384 kHz ses çıkışını da destekliyor.

Cihazın dışarıda da kullanılabilmesi için şarj edilebilir bataryası bulunmaktadır. Bununla beraber telefonunuzun şarjı bittiğinde HA-2’ye bağlayarak power bank olarak da kullanabiliyorsunuz.

Hızlı şarj özelliğine sahip HA-2 sadece 30 dakikada tamamen şarj ediliyor.

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Plak Çaları

Pro-Ject RPM3 Carbon

PROJECT-DSC_1870Oldukça minimal bir yapıya sahip olan plak çaların iğnesinin bulunduğu kol, karbon fiber alumınyum karışımı bir yapıya sahip.

Kırmızı,beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunan cihaz 1000 USD civarındaki fiyatı ile nostalji ve tasarım severleri hedefliyor.

Üzerinde hoparlör bulunmayan plak çaları kablo ile müzik sisteminize bağlamanız gerekiyor.

 

 

HI-FI Ödülleri

2015-2016 Yılın Kulaklığı

Sennheiser MOMENTUM 2

 

sennm3Sennheiser firmasının Momentum serisindeki yeni kulaklığının öncekinden farkları arasında ilk göze çarpanlar, daha büyük kulak alanı (kulağınız ezilmiyor) ve katlanabilme özelliğinin (taşıması daha kolay) olması.

Kablosu üzerinde yer alan kumanda özellikleri ile dinlediğiniz müziği değiştirme ve durdurma şansına sahipsiniz.

Kulaklığı bluetooth özelliği ile kablosuz kullanmak da mümkün.

 

(Visited 189 times, 1 visits today)

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir